Epiphone Frontier po raz kolejny made in USA!

Epiphone Frontier po raz kolejny made in USA!

21 maja 2021, 11:00
Producent: Epiphone
Dystrybucja: LAUDA AUDIO

Epiphone nie przestaje zaskakiwać. Do katalogu instrumentów wykonywanych w USA właśnie dołączył model Frontier, legendarna konstrukcja będąca przez blisko dwie dekady jednym ze sztandarowych modeli marki. 

 

 

Krótka lekcja historii. Pierwotnie Frontier produkowanych był w USA w latach 1958-1970 w fabryce Gibsona w Kalamazoo i dokładnie w tej samej fabryce po blisko 51 latach historia tej gitary będzie miała swój ciąg dalszy. Współczesne wcielenie modelu Frontier oparte zostało o litą płytę wierzchnią wykonaną ze świerku Sitka, mahoniowe boki oraz tył, mahoniowy gryf, który wieńczy palisandrowa podstrunnica. 

 

[img:5]

 

Współczesna edycja Frotniera dostępna będzie w dwóch wersjach kolorystycznych (Antique Natural & Frontier Burst) a ciekawym dodatkiem stylistycznym jest oryginalnie wykończona płytka, łącząca motywy z dzikiego zachodu (lasso i kaktus). Za stabilność intonacji odpowiadają klucze Gotoh Keystone podczas gdy o "elektryczną część" dba układ L.R. Baggs VTC . 

 

[img:1]

[img:4]

 
Akustyczne Gitary

Gdzie kupić?

Epiphone Epiphone www.epiphone.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Epiphone rozwiń listę sklepów

Copyright © INFOMUSIC 2016

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz