Gibson ponownie wskrzesza Feniksa z popiołów

Gibson ponownie wskrzesza Feniksa z popiołów

27 maja 2021, 12:00
Producent: Gibson
Dystrybucja: LAUDA AUDIO

Historia czarnego LP Custom Petera Framptona stała się już dawno miejską legendą. Instrument, który uważano za bezpowrotnie stracony w katastrofie lotniczej w 1980 roku, został jakimś cudem uratowany i oddany muzykowi po blisko 30 latach. Tym razem Gibson postanowił oddać Feniksa (takiej ksywki odczekała się ta gitara) fanom Petera - za drobną opłatą rzecz jasna :-) 

 

 

Najnowsza seria 2021 Gibson Custom Shop Peter Frampton Phenix Les Paul Custom bazuje na kultowym LP Custom z 1954 roku który po wielu turbulencjach (opisanych we wstępie) znów znalazł się w rękach muzyka. Po wskrzeszeniu z popiołów w XXI wieku Feniks wyróżnia się nitrocelulozowym lakierem, tercetem przetworników  Gibson CustomBucker, odciążonym korpusem oraz szyjce o profilu slim. 

 

[img:3]

 

Gryf zdobi przepiękna hebanowa podstrunnica, na której znajduje się m.in. podpis muzyka. W skład zestawu wchodzi też certyfikat autentyczności oraz futerał. Instrument ten został dostosowany do współczesnych wymagań i wyposażony w najnowszy hardware m.in. potencjometry CTS, kondensatory Paper in Oil, gniazda i przełączniki Switchcraft, straplocki Schaller oraz klucze Grover. Na bogato!

 

[img:2]

 
Elektryczne Gitary

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Gibson rozwiń listę sklepów

Copyright © INFOMUSIC 2016

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz