Billy Duffy przemyca news o nowym mini-Gretschu

Billy Duffy przemyca news o nowym mini-Gretschu

4 czerwca 2021, 10:00
Producent: Gretsch Guitars

Brzmienie Gretscha Falcona to integralna część tożsamości The Cult - jednej z najważniejszych grup rockowych lat 80-tych. Billy Duffy, gitarzysta grupy, zdradził niedawno na swoim Instagramie, że trwają intensywne prace nad prototypem jego nowej, sygnowanej gitary. 

 

[img:1]

 

Nie było by charakterystycznego brzmienia The Cult gdyby nie Gretsch White Falcon - fakt, nie opinia. Wsłuchując się w ikoniczne wstępy do "Rain" czy "She sells sanctuary" łatwo wyłapać charakterystyczne brzmienie tych instrumentów. Billy pozostaje wierny marce Gretsch już czwartą dekadę i pracuje właśnie nad kolejnym, sygnowanym instrumentem.

 

 

Póki co nie wiemy za wiele - ze zdjęć wynika, że wizualnie oparta będzie na słynnym White Falcon, natomiast instrument ma się wyróżniać mniejszymi gabarytami. Pomysł wydaje się niezwykle ciekawy, szczególnie gdy charakterystyczne brzmienie dużego brata uda się opakować w rozmiary bardziej "uszyte" do występów na scenie. 

 

[img:2]
 
Elektryczne Gitary
Copyright © INFOMUSIC 2016

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz