ReVolt: Zasilanie USB do wszystkiego!

ReVolt: Zasilanie USB do wszystkiego!

6 lipca 2021, 12:00

Masz syntezator lub urządzenie zasilane na baterie? Dlaczego nie zastąpić ich konwerterem USB ReVolt? Projekt ufundowany na Kickstarterze! ReVolt pozwala wymienić baterie na zasilanie USB, tak, że możemy zasilić nasze urządzenia poprzez USB z zasilaczy, laptopów, hubów lub innych źródeł. Takim sposobem nigdy nie będziemy musieli się martwić czy mamy przy sobie zapasowe baterie.

ReVolt zaprojektowano z myślą o zastąpieniu baterii typu AAA, AA, C oraz D. Urządzenie, można powiedzieć, jest genialne w swojej prostocie. Koncepcja opiera się o kabel z złączem zasilającym USB. Kabel jest połączony z odpowiedniej wielkości adapterem (dummy battery), który pasuje do komory bateriowej w urządzeniu. Przewód jest oczywiście wystarczająco cienki żeby zamknąć osłonę.

 

[img:1]

 

Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zasilić np. rejestrator audio ze wszystkiego, co generuje zasilanie USB. Nie musimy kupować nowych baterii, ani gromadzić częściowo zużytych.

Adapter zbudowany jest jak rosyjska matrioszka, czyli wkładamy jeden w drugi i takim sposobem dostosowujemy rozmiar do rodzaju baterii. Z kolei złącze zasilające możemy przykleić do urządzenia.

 

[img:2]

 

Oczywiście takie rozwiązanie ma też swoje minusy, bo zwiększa nam się liczba łączeń miedzy urządzeniami, a współcześnie jednak dążymy raczej do zmniejszania okablowania. Dodatkowo musimy mieć przy sobie jakieś urządzenie, które będzie nam służyło za zasilanie - może być to nawet powerbank. Z drugiej strony taki jeden bank energii pozwoli nam zasilić niejedno urządzenie.

Zbiórka na ReVolt w serwisie Kickstarter niedawno zakończyła się sukcesem, zaś twórcom udało się zebrać ponad 40 tys. euro, co stanowi ponad dwukrotność potrzebnej kwoty do zrealizowania projektu.

Link do zbiórki na Kickstarterze dostępny jest tutaj.

 

[img:3]

 
więcej: myvolts.co.uk
Copyright © INFOMUSIC 2016

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz