Number One - Pierwszy serynie wyprodukowany LP na aukcji!

Number One - Pierwszy serynie wyprodukowany LP na aukcji!

25 sierpnia 2021, 10:00
Producent: Gibson
Dystrybucja: LAUDA AUDIO

Jeśli mówimy o gitarowych białych krukach, to bielej nie będzie. W październiku na aukcję trafi pierwszy seryjnie wyprodukowany Gibson Les Paul. Co więcej - właścicielem tego unikatowego instrumentu był sam Les Paul! 

 

 

Co to będzie się działo! Już 13 października 2021 w domu aukcyjnym Christie's w Nowym Jorku na aukcję trafi wyjątkowa perełka. Jest nią pierwszy seryjnie wyprodukowany Gibson Les Paul (a więc mowa tu o latach 1951-52), którego właścicielem bym sam Les Paul

 

[img:2]

 

‘Number One’ jak nazywał ten instrument Les posiada wykończenie typu Goldtop i zawiera wiele modyfikacji m.in. mostek Kauffman Vibrola oraz przetworniki nawijane przez samego genialnego Lesa. Gitara wyceniana jest na ok. 100-150 tysięcy dolarów ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że końcowa cena będzie o wiele wyższa. 

 

[img:3]

[img:4]

 
Elektryczne Gitary

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Gibson rozwiń listę sklepów

Copyright © INFOMUSIC 2016

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz