Krzysztof Cugowski i Mistrzowie Gitary już 1 października w Lublinie

Krzysztof Cugowski i Mistrzowie Gitary już 1 października w Lublinie

13 września 2021, 11:00

Przed nami wyjątkowe widowisko na niezwykły wokal i sześć mistrzowskich gitar. Już 1 października unikalny rockowy skład o kosmicznej sile rażenia spotka się na scenie Radia Lublin. Wydarzenie będzie otwarte dla publiczności (w miarę obowiązujących obostrzeń), transmitowane na antenie Radia oraz dostępne online.

Pomysł na projekt Krzysztof Cugowski i Mistrzowie Gitary zaczął kiełkować już kilka lat temu.

 

W 2014 roku zagraliśmy na jednej scenie z Jackiem królikiem i Ryszardem Sygitowiczem, dwoma prawdziwymi mistrzami gitarowymi. Byłem pod ogromnym wrażeniem tego brzmienia. Już wówczas pomyślałem, dlaczego nie zabrać na jednej scenie kilku najlepszych gitar i pokazać prawdziwą siłę polskiego rocka? Nie od razu się jednak udało. Pomysł czekał na swoją kolej i co jakiś czas powracał. W tym roku postanowiliśmy go zrealizować i cieszę się, że niebawem będzie nam dane zaprezentować efekt naszych wspólnych działań.

Krzysztof Cugowski

 

[img:1]

 

W ten sposób narodził się pomysł niezwykłego koncertu, podczas którego dobrze znani gitarzyści rockowi zagrają utwory z repertuaru Krzysztofa Cugowskiego. Mistrzowie Gitary spotkają się z Cugowskim na scenie Radia Lublin już 1 października. W projekcie wezmą udział wybitni gitarzyści:

 

  • Dariusz Kozakiewicz (zespół Perfect),
  • Marek Raduli (zespół Anny Wyszkoni, Laboratorium, ex. Budka Suflera i Bajm),
  • Ryszard Sygitowicz (ex. Perfect),
  • Jacek Królik (Krzysztof Cugowski, Andrzej  Sikorowski, Grzegorz Turnau, ex, Brathanki i Chłopcy z Placu Broni),
  • Łukasz Adamczyk (Grzegorz Turnau, Zbigniew Preisner),
  • Robert Kubiszyn (Krzysztof  Cugowski, Grzegorz Turnau, Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek, Marek Napiórkowski).

 

[img:2]

 

Mistrzowie Gitary będą wspierani przez doskonałych instrumentalistów: Cezarego Konrada i Tomasza Kałwaka.

Fani rockowego grania będą mogli wygrać bezpłatne wejściówki na wydarzenie w licznych konkursach organizowanych na antenie Radia Lublin. Koncertu będzie można posłuchać na antenie rozgłośni, będzie również transmitowany na jej stronie internetowej oraz na fanpagach Krzysztofa Cugowskiego i Radia Lublin na portalu Facebook. 

 

Organizatorami wydarzenia są: Rock House Entertainment oraz Radio Lublin. 

Partnerzy medialni: TVP Kultura, Top Guitar, Audytorium 17, TVP Lublin, Infomusic.pl, Kurier Lubelski oraz portal lubelski.pl. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

Co usłyszy publiczność? – Nie chcemy zdradzać wszystkich sekretów, ale na pewno będzie to dawka solidnego rocka.

Krzysztof Cugowski

 [img:3]

Elektryczne Gitary
Copyright © INFOMUSIC 2016

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz