Gibson planuje uczcić urodziny B.B. Kinga. I to jak!

Gibson planuje uczcić urodziny B.B. Kinga. I to jak!

29 września 2021, 11:00
Producent: Gibson
Dystrybucja: LAUDA AUDIO

Ta wiadomość z pewnością ucieszy gitarzystów kochających bluesa. B.B. King Music Company, firma zarządzająca majątkiem zmarłej legendy oraz Gibson mają w planach nowe modele gitar, sygnowanych przez wpływowego bluesmana. Co więcej, z okazji urodzin tej niezwykłej postaci planowane są filmy i seriale by uczcić dorobek tego niezwykłego wizjonera. 

 

 

Plotki o nowym, sygnowanym przez B.B. Kinga modelu krążą od kilku miesięcy a informowała o tym już sama Emily Wolfe, doskonała gitarzysta oraz ogromna fanka muzyka. Gitara ma się ukazać pod szyldem Epiphone i być wyposażona w mostek TP6 oraz nowy dla marki kształt główki. Całość oczywiście w gustownym, hebanowym odcieniu, charakterystycznym dla instrumentów zmarłego bluesmana. Premiera przewidziana jest na 19 października a plotki głoszą, że w niedalekiej przyszłości ma się też ukazać gibsonowska wersja z Custom Shopu. Będzie ciekawie!

[img:2]

 

Banner foto credit: Getty Images / Astrid Stawiarz / Stringer)

Elektryczne Gitary

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Gibson rozwiń listę sklepów

Copyright © INFOMUSIC 2016

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz