Brzmienie RATM w pigułce - Oto MXR Power 50 Overdrive

Brzmienie RATM w pigułce - Oto MXR Power 50 Overdrive

10 grudnia 2021, 11:00
Producent: MXR by Dunlop

Tom Morello to z pewnością jeden z najbardziej innowacyjnych muzyków ostatnich trzech dekad. Co ciekawe, gitarzysta swoje nietuzinkowe brzmienie uzyskiwał z na prawdę niewyszukanych komponentów. Teraz, dzięki firmie MXR i modelowi Power 50 Overdrive, możesz odtworzyć ten sound za pomocą zwykłej kostki. 

 

 

MXR Power 50 Overdrive to najnowszy dodatek w gitarowym katalogu firmy, będący próbą odwzorowania brzmienia gitarzysty Rage Against The Machine. Przez całą swoją karierę, Tom Morello korzystał ze sprawdzonej mieszanki Marshalla JCM800 2205 (rocznik 1988) oraz kolumny Peavey 4×12. Power 50 ma za zadania odtworzyć tę kombinację za pomocą technologii MOSFET oraz trójdrożnej korekcji EQ + Presence. 

 

[img:2]
 

Morello w swoim torze sygnałowym efekty wpina z reguły w pętlę wzmacniacza, tak więc MXR Power 50 Overdrive również został wyposażony w ten układ. Co więcej, korekcja Presence znajduje się po pętli, co pozwala wprowadzić niezbędne korekty nas tym etapie ścieżki sygnałowej.

 

[img:4]
 
do gitary elektrycznej Kostki podłogowe Efekty
Copyright © INFOMUSIC 2016

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz