Johnny Winter 1964 Firebird V - Gibson składa hołd Johnnemu Winterowi

Johnny Winter 1964 Firebird V - Gibson składa hołd Johnnemu Winterowi

20 grudnia 2021, 10:00
Producent: Gibson
Dystrybucja: LAUDA AUDIO

Johnny Winter to z całą pewnością jeden z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich gitarzystów XX wieku. Ten kultowy muzyk, słynący z długiej kariery grał na wielu charakterystycznych instrumentach, z czego najbardziej znany to bezsprzecznie Gibson Firebird V z 1964 roku. 

 [img:1]

 

Gibson Johnny Winter 1964 Firebird V jest hołdem złożonym przez amerykańskiego potentata zmarłej w 2014 roku gwieździe amerykańskiej gitary. Głównym "architektem" jest tu niespodziewanie równie znany fotograf, Mick Rock, którego zdjęcia pozwoliły wiernie odtworzyć detale wizualne tej mocno używanej przez muzyka gitary. Instrument wykończony został w odcieniu Polaris White, dodatkowo postarzonym przez gibsonowski Murphy Lab. Zadbane o takie detale, jak dziury po wymontowanym mostku Maestro Vibrola czy wyblakłe logo na płytce ochronnej. 

 

[img:2]

 

Lutniczo bez zaskoczeń.Gibson Johnny Winter 1964 Firebird V jest konstrukcją typu neck-through, której podstawą jest mieszanka mahoniu oraz orzecha. Szyjka gitary to z kolei Authentic ’64 Medium C-Shape, podczas gdy całość napędza duet przetworników Firebird Alnico 5 mini humbuckers. Za stabilność intonacji z kolei odpowiadają klucze deluxe banjo tuners oraz mostek  ABR-1.

 

[img:3]

Elektryczne Gitary

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Gibson rozwiń listę sklepów

Copyright © INFOMUSIC 2016

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz