Test: Gitara basowa Markbass JF1

Tomek Przyborowicz 3 sierpnia 2021, 00:00 Konsbud Audio Sp. z o.o.
Markbass JF17.900 zł

[img:4:R]Markbass to dobrze wszystkim znana włoska marka, która bardzo szybko zdobyła serca basistów na całym świecie żółto-czarnymi produktami służącymi do nagłaśniania tego, co tworzymy na naszych basówkach. Lista topowych artystów, którzy docenili jakość wzmacniaczy, kolumn i innych akcesoriów Markbass jest baaaaardzo długa. Wystarczy wejść na stronę www.markbass.it, aby zobaczyć całą plejadę uznanych gwiazd, które używają sprzętu nagłośnieniowego właśnie tej marki. Wśród nich znajdują się takie osobowości jak m.in. Marcus Miller, Richard Bona, Alain Caron, Tom Kennedy i wielu, wielu innych.

Założyciel firmy Marco de Virgiliis nie poprzestał jednak na produkcji sprzętu nagłośnieniowego i postanowił budować również gitary basowe. Twarzą tego przedsięwzięcia został Richard Bona, który współpracował do tej pory Markbass na linii wzmacniaczy i kolumn. Kimandu i Kilimanjarodo to dwa modele basówek Markbass stworzonych jako sygnatura Bony. Ale dzisiejszy materiał dotyczyć będzie basu JF1 pochodzącego z wprowadzonej w 2020 roku serii J.

 

Zobacz test video:

 

Jest to seria instrumentów będąca rozwinięciem wcześniejszej serii JP. Litera F w nazwie modelu kryje w sobie pewną lutniczą ciekawostkę, bowiem nawiązuje do słynnej doliny Val di Fiemme, z której włoscy lutnicy pozyskiwali świerk do budowania instrumentów. Drewno pochodzące ze świerków porastających Val di Fiemme charakteryzuje się bowiem doskonałymi walorami akustycznymi. Najsławniejszy chyba w swojej dziedzinie Antonio Stradivari pozyskiwał materiał do budowy swoich skrzypiec właśnie z tego miejsca. Przedstawiony w filmie bas JF1 wykonany jest właśnie z takiego drewna, czym Marco de Virgiliis chciał nawiązać do ogromnej spuścizny włoskiej sztuki lutniczej.

 

[img:2]

[img:3]

 

Specyfikacja techniczna:

 
 • Korpus: świerk z Val di Fiemme
 • Wykończenie: białe „battered” (postarzane, poprzecierane, poobijane)
 • Gryf: klon
 • Podstrunnica: palisander, opatrzona kremową lamówką
 • Skala: 34”, 20 progów
 • Przetworniki: JJ - 2 x jednocewkowe pasywne typu Jazz Bass
 • Elektronika: Markbass Active/Passive
  • Passive: VOLUME / VOLUME / TONE BALLANCE
  • Active: BASS / MIDDLE / HIGH
 • Klucze: Markbass Custom machine heads, F Style
 • Mostek: Markbass Die Vintage

 

[img:1]

 

Gdzie kupić?

Markbass Markbass www.markbass.it

Dystrybucja w Polsce:

Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  08.00 - 16.00 

adres:
ul. Gajdy 24 02-878 Warszawa

Sklepy muzyczne > Markbass rozwiń listę sklepów

Copyright © INFOMUSIC 2016

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz