Test: Aria Pro II PE-480 SBKB

Dopracowane wiosło, który znajdzie zastosowanie w niejednej stylistyce Piotr Augustynowicz 11 stycznia 2021, 10:30 Music Info
Aria PE-480 SBKB1.800 zł

[img:21:R]Firma Aria działa od połowy XX wieku i ma w swoim dorobku kilka wspaniałych oryginalnych modeli gitar. Do dzisiaj Aria potrafi nas zaskoczyć nowymi rozwiązaniami, które jak się okazuje, mają swoje przełożenie w grze i jej jakości. Młodzi gitarowi adepci coraz chętniej sięgają po modele tej firmy, bo są wygodne, uniwersalne, pięknie wykonane i co najważniejsze dostępne na każdą kieszeń.

 

Test video Aria Pro II PE-480

 

Przyjrzyjmy się gitarze Aria PRO II PE-480 w wykończeniu SBKB, czyli See-through Black Burst. To gitara typu single cut, gdzie korpus wykonany jest z mahoniu i pokryty laminatem klonu wzorzystego, podczas gdy gryf składa się z trzy częściowego klonu z dodatkami drewna orzechowego, co wizualnie bardzo przyciąga wzrok. Podstrunnica została wykonana z palisandru, a gryf (wklejany w korpus z ciekawym frezem) pozwala natomiast na świetny dostęp do wyższych pozycji na podstrunnicy. Mamy tutaj 22 progi średniej grubości.

Gitara posiada dwa humbuckery Classic Power, które świetnie się sprawdzają, przywołując to, co najlepsze w muzyce rockowej i nie tylko. Dodatkowym atutem jest zastosowanie dwóch switchy, które przełączają z trybu szeregowego w równoległy. W połączeniu z trójpozycyjnym przełącznikiem uzyskujemy tutaj więcej możliwości brzmieniowych. Gitara posiada cztery potencjometry, po dwa na każdą przystawkę. Całość dopełniają chromowane klucze marki Grover oraz stały mostek.

 

[img:2]

[img:19]

 

Pod względem brzmienia gitara odzywa się dość równo, co ma wpływ na uzyskanie od bardzo potężnego grubego soundu do lżejszego ciepłego z uwypukleniem wysokich tonów. Nie będziemy mieli też kłopotu na uzyskanie pięknego czystego soundu. Bardzo dobrze gitara będzie się odzywać również w crunchowych oraz ostrzejszych brzmieniach. Instrument wzorowo trzyma strój i jest bardzo wygodny. Jest to gitara o dość szerokim spektrum brzmieniowym.

Podsumowując, mamy do czynienia z ciekawym instrumentem, bardzo dopracowanym, który znajdzie zastosowanie w niejednej stylistyce muzycznej i zaspokoi oczekiwania niejednego adepta oraz zawodowego muzyka. Instrument jest już dostępny na polskim rynku w cenie około 1.800 zł.

 

[img:7]

[img:20]

 

Specyfikacja techniczna:

 
  • Korpus: Mahoń
  • Gryf: Klon trzyczęściowy z orzechową wstawką, wklejany
  • Top: Laminat z klonu wzorzystego
  • Podstrunnica: Laminat Techwood
  • Przetworniki: HH Classic Power CPH-1C
  • Progi: 22
  • Skala instrumentu: 628 mm (24-3/4)
  • Potencjometry: 2 x Volume, 2 x Tone, 2 x dual Sound Switch
  • Trójpozycyjny przełącznik pickupów
  • Mostek Stały: Tailpiece SPT Bridge & QH Tailpiece Cla

 

[img:4]

[img:15]

 

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Aria rozwiń listę sklepów

Copyright © INFOMUSIC 2016

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz